31%
26%
9%
9%
6%
2%
2%
1%
1%
Zjednoczona Prawica
Koalicja Obywatelska
Konfederacja
Polska 2050
Lewica
PSL
Kukiz'15
Porozumienie
Agrounia
Zjednoczona Prawica
31%
Koalicja Obywatelska
26%
Konfederacja
9%
Polska 2050
9%
Lewica
6%
PSL
2%
Kukiz'15
2%
Porozumienie
1%
Agrounia
1%

Zjednoczona Prawica - czyli koalicja PiS i mniejszych ugrupowań - wygrywa w najnowszym sondażu Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24. Jarosław Kaczyński ma powody do radości, ponieważ rządząca formacja zyskała najwięcej w porównaniu z poprzednim badaniem.

Zjednoczona Prawica może liczyć na 31 procent poparcia. To wzrost o 3 pkt. proc. dla koalicji PiS i jego mniejszych partnerów w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w lutym.  

Poparcie traci Koalicja Obywatelska. Obecnie największe opozycyjne ugrupowanie może liczyć na głosy 26 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt. proc. w porównaniu z sondażem z lutego).

Sondaż. PiS (Zjednoczona Prawica) zyskuje najwięcej

Kolejne dwa miejsca zajęły Konfederacja (+ 1 pkt. proc) i Polska 2050 (-3 pkt. proc.), które cieszą się 9-procentowym poparciem. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, na którą głos chce oddać 6 proc. respondentów. 

Poniżej progu wyborczego znalazły się Kukiz’15 z 2-procentowym poparciem, PSL, na które również chce zagłosować 2 proc. badanych oraz Porozumienie i Agrounia, które w sondażu uzyskały po 1 procencie wskazań. Warto zaznaczyć, że inne badania zakładają wspólny start ludowców z ugrupowaniem Szymona Hołowni oraz Porozumienia za Agrounią. Sondaż Kantar z marca tego nie uwzględnił.

RadioZET.pl/TVN24