Kilka osób przykleiło się do ściany w siedzibie PiS. Interweniowała policja

13.03.2023 18:03

Aktywiści z Ruchu Solidarności Klimatycznej weszli w poniedziałek przed południem, do biura Prawa i Sprawiedliwości. Sparaliżowali jego pracę, przyklejając się do ściany. Zostali zatrzymani i przewiezieni do ochockiej komendy.

aktywiści w siedzibie PiS
fot. Twitter: Ruch Solidarności Klimatycznej

Aktywiści domagali się rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim. "Do dziś nie odpowiedział na skierowany do niego list otwarty, dotyczący oddania energetyki w ręce obywateli" - napisali w mediach społecznościowych.

Zdarzenie potwierdza stołeczna policja. - Około godz. 10.30 do siedziby partii PiS weszło 8 osób. W trakcie pobytu utrudniali funkcjonowanie biura. Na miejsce wezwano policjantów. Trwają czynności procesowe - powiedział PAP rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

- Przyjmowane jest zawiadomienie ze strony przedstawicieli biura oraz jednego z petentów, którego nietykalność została naruszona - dodał Marczak.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Marta Stańczyk, Bartłomiej Figaj (PAP)