Obserwuj w Google News

Kolejny as w rękawie Ziobry. Uderzy w PiS Chińczykami od Suskiego

2 min. czytania
19.05.2023 14:37
Zareaguj Reakcja

W nowym odcinku podcastu "Podejrzani Politycy Extra" dziennikarze Radio ZET i RadioZET.pl ujawniają, co w służbach specjalnych mówi się o przygotowaniu Polski na wypadek pojawienia się nad naszym krajem "niezidentyfikowanych obiektów latających". Sporo miejsca poświęcają także nowym przepisom, które mogą sprawić, że prokuratura Zbigniewa Ziobry będzie mogła wsadzać niewinnych ludzi do aresztu za szpiegostwo.

zbigniew ziobro
fot. ANDRZEJ IWANCZUK /REPORTER

Dziennikarze przyjrzeli się ostatnim awanturom między najwyższymi oficerami polskiej armii a ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Mariusz Gierszewski, dziennikarz śledczy Radia ZET, zrelacjonował rozmowy z naszymi źródłami w służbach. Niestety, wnioski z tych rozmów nie są optymistyczne. Zaskakująco wypadł test prawdy, jakiemu poddano wypowiedź Mariusza Błaszczaka na głosowym wykrywaczu kłamstw. Ogólna sytuacja w dowództwie polskiej armii z każdym dniem robi się coraz bardziej niepokojąca.

Historie balona, który miał przylecieć z Białorusi i rakiety, która wleciała do Polski 16 grudnia i przez 5 miesięcy przeleżała w lesie pod Bydgoszczą, obnażają nasze, przykrywane propagandą, luki i zaniedbania w obszarze bezpieczeństwa państwa. Radosław Gruca z RadioZET.pl przekazał kilka pomysłów, które podpowiedzieli mu zaniepokojeni byli oficerowie polskich służb.

Redakcja poleca

Kolejny as w rękawie Ziobry. Uderzy w PiS Chińczykami od Suskiego

Według nich rząd traktujący wolne media jak wrogów robi kolosalny błąd i najwyższa już pora, by ustalić zasady współpracy i uczulać Polaków na ewentualne zagrożenia. Nasi rozmówcy zwrócili uwagę m.in. na powszechne w Polsce używanie rejestratorów wideo przy samochodach, które mogą pozwalać na prowadzenie działań wywiadowczych. Przedstawili też pomysł na nową infolinię dla wojska.

Poza konfliktem za wschodnią granicą, na szczytach władzy trwa zimna wojna między PiS a Suwerenną Polską. Kolejnym asem w rękawie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry jest ujawnione przez nas śledztwo prowadzone w Lublinie, dotyczące nieprawidłowości w spółkach Enei. Wśród osób skanowanych przez śledczych są ludzie bliscy Markowi Suskiemu z PiS, byłemu ministrowi i wielkiemu orędownikowi współpracy z Chińską Republiką Ludową.

Śledczy sprawdzają, kto i po co podpisał tajemniczą umowę i jaką rolę w tej sprawie miał pewien znany i odznaczany w przeszłości przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Chińczyk. Jakby mało było wątków szpiegowskich, Fundacja Helsińska i Fundacja Panoptykon ostrzegają Polaków przed nowym prawem, które ma pozwolić na oskarżanie Bogu ducha winnych osób o szpiegostwo.

W programie nie zabrakło także kontynuacji naszych ustaleń w najgłośniejszych sprawach ujawnianych w portalu RadioZET.pl i na antenie, czyli nowych wątków dotyczących pobytu na OIOM męża marszałkini Sejmu Elżbiety Witek oraz podejrzanych grantów z NCBiR.

RadioZET.pl