Obserwuj w Google News

Koniec sojuszu Agrounii. Kołodziejczak zaprzecza: "Okłamała Państwa"

2 min. czytania
23.05.2023 12:25
Zareaguj Reakcja

AgroUnia na czele z Michałem Kołodziejczakiem rozchodzi się z Porozumieniem Magdaleny Sroki. Z połączenia rolniczego ruchu inspirowanego socjaldemokracją i konserwatywno-liberalnej polityki miejskiej miało wyjść coś nowego, a politycy rozeszli się po niespełna trzech miesiącach. Michał Kołodziejczak zaprzecza i twierdzi, że Sroka kłamie.

AgroUnia - Porozumienie
fot. Oleg Marusic/REPORTER

Porozumienie kończy współpracę z AgroUnią Michała Kołodziejczaka - mówi w Radiu ZET Magdalena Sroka, liderka Porozumienia. Jak zdradza, to ona zakończyła współpracę z uwagi na "pogłębiające się różnice programowe".

Porozumienie kończy sojusz z AgroUnią? Kołodziajczak zaprzecza

W sprawie rozpadu "Ruchu Społecznego" głos zabrał już sam Kołodziejczak. Na Twitterze dementuje słowa byłej wspólniczki, stwierdził, że Magdalena Sroka kłamie. "To nieprawda, że Porozumienie zakończyło współpracę. Magdalena Sroka zachowała się jak typowy polityk. Okłamała Państwa" - czytamy.

Przypomnijmy, że oba ugrupowania podpisały wspólną deklarację ideową 15 lutego br. Sojusz, według narracji liderki Porozumienia, wytrzymał ledwie trzy miesiące. W kwietniu Magdalena Sroka była gościnią Beaty Lubeckiej w studiu Radia ZET. O "Ruchu Społecznym" - bo tak nazywała się koalicja obu ugrupowań - mówiła w kategorii dużego i aspirującego projektu.

- Mamy tysiące członków, którzy widzą dzisiaj w Ruchu Społecznym szansę na to, że ta polityka będzie wyglądała inaczej - mówiła, zaznaczając że mają, wespół z Kołodziejczakiem "ogromną wiarę we własne zwycięstwo".

Redakcja poleca

O rozpadzie wewnątrz koalicji nieformalnie kolportowano plotki już wcześniej, ale dotąd nie było bezpośredniego potwierdzenia. Jeszcze niedawno w Warszawie odbył się kongres programowy "Ruchu Społecznego". Kołodziejczak mówił m.in. o cyfryzacji państwa, oznakowaniu pochodzenia żywności z marketach, systemie franczyzy państwowej dla sklepów spożywczych, planie zagospodarowania przestrzennego dla całego kraju, budowy mieszkań na własność i wynajem, wykupu długów czy projektach finansowania żłobków, przedszkoli.

RadioZET.pl