Kowalski szalał w Sejmie i wzywał do oklasków dla Czarnka. Wymowna reakcja Terleckiego

09.02.2023 08:38

Przemysław Czarnek na posiedzeniu Sejmu w środę starł się z opozycją, broniąc programu “willa plus”. Szef klubu KO Borys Budka zarzucił ministrowi edukacji złodziejstwo, na co zareagował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski, który wezwał posłów PiS do owacji na stojąco dla ministra Czarnka. Nie wszyscy politycy rządzącej partii go posłuchali.

Janusz Kowalski w Sejmie
fot. YouTube/Sejm RP

Posiedzenie Sejmu obfitowało w środę w emocjonalne wystąpienia. Zaczął Przemysław Czarnek, który w ostatnim czasie był ostro krytykowany za program “willa plus”, czyli finansowanie z pieniędzy resortu edukacji zakupu nieruchomości m.in. dla podmiotów powiązanych z PiS. Minister zarzucił opozycji kradzież, na co usłyszał w odpowiedzi “złodzieje”. 

Później z mównicy Czarnka skrytykował przewodniczący klubu KO Borys Budka. - Panie Czarnek, pan nie ma żadnego wstydu. Jesteście bandą ludzi, którzy na finiszu swojej władzy okradają własnych obywateli. Program “willa plus” to wierzchołek góry lodowej. I tak, będziecie siedzieć! - grzmiał polityk KO.

Kowalski wezwał posłów PiS, by oklaskiwali Czarnka

W obronie Czarnka wystąpił Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. - Czemu się drzecie, opozycjo, panie Borysie Budko w rajtuzkach? Wy mówiliście o złodziejstwie? Wy, którzy pozwalaliście okradać Polaków przez mafie vatowskie, mafie lekowe (…) My jesteśmy dumni z naszych ministrów! Szanowni panowie, wstańmy i pokażmy teraz, jak jesteśmy dumni z naszych ministrów. A wy? - pytał opozycji, po czym zaczął bić brawo dla ministra Czarnka. - Wstajemy! - zachęcał Kowalski.

Politycy rządzącej koalicji podnieśli się z miejsc i oklaskiwali szefa resortu edukacji. Były jednak wyjątki, bo szef klubu PiS Ryszard Terlecki, choć również wstał, nie bił braw. 

- Nigdy nie dojdziecie do władzy! - krzyczał do opozycji Kowalski. - Rozliczymy was, rozliczymy Trzaskowskiego! I co się Nitras śmiejesz? Śmiej się. Brawo, brawo minister Czarnek - powtarzał poseł Solidarnej Polski.

RadioZET.pl