Obserwuj w Google News

KRRiT zdecydowała ws. koncesji dla TVN. "Jednogłośnie"

1 min. czytania
09.11.2023 16:39
Zareaguj Reakcja

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla TVN, TVN International oraz TVN Turbo na kolejne 10 lat. - Decyzja zapadła jednogłośnie - przekazała Onetowi Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

KRRiT
fot. Paweł Wodzyński/East News

Jak poinformowała w rozmowie z Onetem Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, KRRiT podjęła w czwartek uchwałę o przedłużeniu koncesji dla TVN, TVN International oraz TVN Turbo na kolejne 10 lat.

KRRiT zdecydowała ws. koncesji dla TVN. "Jednogłośnie"

- Decyzja zapadła jednogłośnie - dodała. Potwierdzają to ustalenia Wirtualnych Mediów. 'Za zagłosowali wszyscy członkowie obecnego składu Krajowej Rady, powołanego jesienią ub.r.: przewodniczący Maciej Świrski, Eżbieta Glapiak, Marzena Paczuska, Hanna Karp i prof. Tadeusz Kowalski"  czytamy w artykule na WM.

Redakcja poleca

Poprzednia koncesja wygasała w kwietniu 2024 roku. Przypomnijmy jednak, że TVN czekał na tę decyzję przez prawie rok od złożenia wniosku. Z kolei we wrześniu tego roku do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wpłynęła skarga na brak działań ze strony Rady.

Podobnie KRRiT zwlekała ws. przedłużenia koncesji dla kanału informacyjnego TVN24. Ostateczną - pozytywną - decyzję wydano we wrześniu 2021 roku po 19 miesiącach od złożenia wniosku, na 4 dni przed wygaśnięciem koncesji.

Źródło: Radio ZET/Onet.pl

Nie przegap