Obserwuj w Google News

160 g marihuany w domu radnego PiS. Fogiel: Przyjrzymy się sprawie

1 min. czytania
24.11.2022 20:06
Zareaguj Reakcja

Krzysztofowi Ż., urzędnikowi ze starostwa w Lubratowie (woj. lubelskie), grozi do 10 lat więzienia. W domu samorządowca wybranego z listy PiS policjanci znaleźli 160 g marihuany. O sprawie jak pierwszy poinformował dziennikarz Radia ZET Piotr Olejarz.

Radosław Fogiel
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Zatrzymany to miejski radny - Krzysztof Ż., wybrany z komitetu wyborczego PiS. Mężczyzna w budynku starostwa pojawił się pod wpływem środków odurzających.  

- Jeżeli się to potwierdzi to z pewnością działania przewidziane statutem zostaną podjęte. Przyjrzymy się tej sprawie i będziemy informować. Prawdopodobnie sekretarz generalny będzie w tej sprawie do państwa dyspozycji - powiedział dziennikarzom ustępujący rzecznik partii Radosław Fogiel, zaznaczając, że nie zna tej sprawy.

Redakcja poleca

Krzysztof Ż. z zarzutami. W jego domu znaleziono 160 g marihuany

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała PAP, że Krzysztofowi Ż. postawiono zarzut posiadania znacznej ilości marihuany. - Było to ok. 160 g. Przesłuchany przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień - wyjaśniła rzeczniczka.

W rozmowie z PAP starosta lubartowski Tomasz Marzęda potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce w budynku starostwa. "W środę u jednego z naszych pracowników stwierdzono w trakcie pracy, że jest odurzony narkotykami. Mnie nie było wtedy na miejscu, ale sekretarz postanowił przebadać tego pana, wezwał policję. Policja to potwierdziła, sprawę przejęły organy ścigania" – przekazał starosta.

RadioZET.pl/PAP