Obserwuj w Google News

Nie żyje 15-latka. Okoliczności dramatu wyjaśnia policja

1 min. czytania
17.11.2023 11:21
Zareaguj Reakcja

15-latka została potrącona przez ciężarówkę na jednej z ulic w Łasku w województwie łódzkim. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń zginęła na miejscu. Służby wyjaśniają okoliczności tragedii.

Wypadek
fot. Shutterstock

Do tragicznego zdarzenia doszło 16 listopada po godzinie 16 na ulicy Żeromskiego w Łasku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-latka została potrącona przez ciężarówkę marki Volvo. Obrażenia okazały się śmiertelne, nastolatka zginęła na miejscu. Sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski z komendy policji w Łasku przekazał w TVN24, że ofiara to mieszkanka gminy Widawa.

58-letni kierujący ciężarówką był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg tego tragicznego zdarzenia. Śledztwo w sprawie wypadku będzie nadzorowała prokuratura.

Redakcja poleca

Policja apeluje o ostrożność na drogach

Policja przypomina, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i warunki atmosferyczne ulegają pogorszeniu, pieszy na drodze staje się słabo widoczny. Wzrasta zatem prawdopodobieństwo potrącenia go przez pojazd. "Zarówno kierujący jak i piesi muszą już teraz przestawić swój sposób myślenia i postępowania w ruchu drogowym - dostosować się do niesprzyjającej pogody i złej widoczności" – czytamy w komunikacie.

Źródło: Radio ZET/TVN24

Nie przegap