,

Magdalena Filiks przerwała milczenie po śmierci syna. Wymieniła posła KO

08.03.2023 20:08

Posłanka KO Magdalena Filiks, której syn popełnił samobójstwo po publikacjach mediów rządowych, po raz pierwszy zabrała głos po śmierci 15-latka. Na Twitterze podziękowała posłowi ze swojego ugrupowania, który miał "zorganizować pomoc dla Mikołaja".

Magdalena Filiks
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Magdalena Filiks nie zabierała głosu publicznie od 3 marca, kiedy poinformowała o śmierci 15-letniego syna. W środę wieczorem napisała w sieci krótki komentarz, w którym podziękowała swojemu partyjnemu koledze.

"Poseł Piotr Borys dzień po publikacji przez rządowe media danych mojego syna zadzwonił do nas z propozycją pomocy i zorganizował Mikołajowi dwugodzinną, zdalną sesję z panią psycholog. Piotrze bardzo Ci dziękuję za twoją empatię i wrażliwość i za pomoc jakiej nam udzieliłeś" - napisała na Twitterze Magdalena Filiks.

Śmierć 15-letniego Mikołaja. Magdalena Filiks przerywa milczenie

Sprawa dotyczy tragicznej śmierci syna posłanki PO Magdaleny Filiks. 29 grudnia ubiegłego roku Polskie Radio Szczecin i TVP Info informowały, że "syn znanej parlamentarzystki" był molestowany seksualnie przez przyjaciela rodziny, a także działacza LGBT i prominentnego działacza Platformy Obywatelskiej Krzysztofa F. Mężczyzna za ten czyn, jak też udostępnianie nieletnim narkotyków, został skazany na karę 4 lat i 10 miesięcy więzienia.

Opozycja i niezależne media podkreślają, że ujawnienie informacji o ofiarach Krzysztofa F. pozwoliło na szybką identyfikację ich z nazwiska. W odpowiedzi na te zarzuty TVP Info i inne media rządowe twierdziły, że to poseł Piotr Borys miał wspominać o tym, że ofiarą pedofila jest "syn posłanki z mojego ugrupowania".

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się