Tusk dogadał się z PiS? Zaskakujące słowa posła PSL w Radiu ZET

15.03.2023 08:40

Marek Sawicki z PSL, który był Gościem Radia ZET, stwierdził, że Donald Tusk nie powinien objąć stanowiska premiera. Polityk zasugerował, że w 2020 roku Tusk "dogadał się z PiS" w sprawie zmiany kandydata PO na prezydenta. - Przecież była zgoda i po stronie PiS i Platformy - mówił poseł PSL.

donald tusk
fot. Lukasz Gdak /East News

Marek Sawicki stwierdził w Radiu ZET, że Donald Tusk nie powinien zostać premierem w ewentualnym rządzie partii opozycyjnych. Polityk wrócił do 2020 roku i rzekomego "porozumienia" Tuska z PiS.

- Tusk wrócił do polskiej polityki po to, żeby poprawić i uratować pozycję PO. Było to w trakcie kampanii prezydenckiej, kiedy notowania pani Kidawy-Błońskiej bardzo spadły. Gdyby Donald Tusk wtedy zdecydował się na wsparcie Hołowni, czy Kosiniaka-Kamysza, wynik wyborów nie był przesądzony. Tusk dogadał się wtedy z PiS na podmianę kandydata na prezydenta - powiedział poseł PSL.

Sawicki w Radiu ZET: Tusk dogadał się z PiS

- Dogadał się z PiS? - dopytywał Bogdan Rymanowski.

- Oczywiście, że tak. A w jaki sposób dokonano zmiany kandydata na prezydenta? Przecież była zgoda i po stronie PiS i Platformy. Bez zgody tych dwóch środowisk ta zmiana by się nie dokonała - kontynuował Sawicki.

- Myślę, że jeśli już wtedy zainwestował w Rafała Trzaskowskiego, to tę inwestycję powinien rozwijać - dodał.

Sawicki zauważył, że Platforma Obywatelska wcale nie musi okazać się najsilniejszą partią opozycyjną w wyborach parlamentarnych. - Kandydatem na premiera powinien być szef partii zwycięskiej w wyborach. Po to tworzymy koalicję z Polską 2050 Szymona Hołowni, po to budujemy tę wspólną listę spraw, żeby w tych wyborach zwyciężyć - podkreślił.

- Chcecie pokonać Platformę? - pytał Rymanowski.

- Oczywiście, że tak - stwierdził Sawicki. 

loader

RadioZET.pl