Obserwuj w Google News

Nieoficjalnie: Wiadomo, kto stanie na czele resortu zdrowia. Spore zaskoczenie

2 min. czytania
20.11.2023 14:47
Zareaguj Reakcja

Na czele Ministerstwa Zdrowia ma stanąć Joanna Mucha z Polski 2050 - dowiedział się Onet. Wcześniej jako faworytkę do tego stanowiska wskazywano Izabelę Leszczynę z KO.

Joanna Mucha
fot. Krzysztof Radzki/East News

Początkowo informowano, że resort zdrowia obejmie Izabela Leszczyna z Koalicji Obywatelskiej. Ta jednak ma pokierować Ministerstwem Funduszy Regionalnych - informuje Onet. Wcześniej było ono wiązane z Polską 2050 i posłem Michałem Kobosko.

Onet: Joanna Mucha na czele Ministerstwa Zdrowia

Już od wielu dni trwają spekulacje, kto zostanie szefem resortu zdrowia, a stanowisko to pieszczotliwie bywa nazywane "zgniłym jajem". Jak ustalił portal, w tej sytuacji obejmie je  Joanna Mucha, "która jest gotowa przyjąć tę posadę".

Przypomnijmy, należąca do Polski 2050 Szymona Hołowni posłanka z wykształcenia jest menedżerem służby zdrowia po Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Polityczka obroniła na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pracę doktorską na temat racjonalizacji publicznej służby zdrowia poprzez współpłacenie za usługi medyczne. W latach 2011-2013 była ministrem sportu w rządzie Donalda Tuska.

Kto jeszcze może liczyć na miejsce w rządzie Donalda Tuska? Wicepremierami mają zostać lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który objąłby tekę szefa MON i poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski (ma odpowiadać za cyfryzację). Z dotychczasowym nieoficjalnych doniesień wynika także, że szefem MSZ może zostać Radosław Sikorski, ministrem kultury poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz, resort finansów ma objąć poseł KO Andrzej Domański, a resort sprawiedliwości senator i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

W kontekście ministra edukacji wymienia się Barbarę Nowacką, a także Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk. Ta ostatnia mówiła w Radiu ZET, że "przyjdzie czas na to, żeby to ogłaszać, ponieważ nie wszystko jest jeszcze dopięte". Z kolei Adam Szłapka według TVN24 mógłby objąć tekę ministra ds. europejskich.

Źródło: Radio ZET/Onet.pl

Nie przegap