,

Spięcie w Radiu ZET. "Ostrzegam, panie ministrze. Jestem chłopakiem ze śródmieścia"

25.03.2023 11:06

W studiu Radia ZET doszło do spięcia między Krzysztof Hetmanem z PSL a wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Błażejem Pobożym z PiS. - Niech pan nie próbuje na taktyki tutaj się ze mną ścigać, bo może być panu bardzo przykro. Ostrzegam pana, panie ministrze - mówił poseł PSL wzburzony tym, że polityk PiS mu przerywał.  

Krzysztof Hetman
fot. Radio ZET

Krzysztof Hetman z PSL przekonywał w programie 6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET, że propozycja “babciowego” Donalda Tuska nie jest niczym nowym, ponieważ jego partia już w 2019 wyszła z podobnym postulatem. Później wymieniał dokonania lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza w zakresie wsparcia rodzin, gdy był ministrem pracy i polityki społecznej w latach 2011-15. 

- Za jego kadencji wprowadzono rozwiązanie, że każde dziecko musi mieć miejsce w przedszkolu, rozpoczął się boom na budowę żłobków, wprowadzono "kosiniakowe" 1000 zł przez 12 miesięcy dla każdej pani - wymieniał. - A przejdzie panu przez gardło podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet? - wtrącił Błażej Poboży z PiS. - A wy podwyższyliście rolnikom - odparł polityk PSL.

Spięcie między Hetmanem a Pobożym w Radiu ZET

Poboży znów próbował przerwać Hetmanowi, który wówczas upomniał go, by tego nie robił. - Prosił pan przed chwilą panią poseł (Katarzynę - red.) Lubnauer, żeby pozwoliła mówić - wytknął politykowi PiS. - Przyjmuję waszą taktykę po prostu - odpowiedział z uśmiechem Poboży. - Niech pan nie próbuje na taktyki tutaj się ze mną ścigać, bo może być panu bardzo przykro. Ostrzegam pana, panie ministrze - mówił zdenerwowany Hetman. - Też pan studentów tak uczy? Każdy student może panu przerywać w czasie wykładu? - pytał Pobożego, który jest wykładowcą w Instytucie Nauk Politycznych UW. 

- Panowie, panowie! Dajmy powiedzieć Krzysztofowi Hetmanowi, bardzo proszę. Panów potyczki nie za bardzo interesują słuchaczy, bardziej ich interesują panów pomysły polityczne - interweniował prowadzący Andrzej Stankiewicz.  

- Przepraszam, panie redaktorze, ja jestem chłopakiem ze śródmieścia Lublina, jak ktoś mnie zaczepia, to odpowiadam - tłumaczył. 

- Każdy jest chłopakiem albo dziewczyną skądś, przejdźmy do meritum - uciął dziennikarz. 

Cała rozmowa na RadioZET.pl i YouTubie Radia ZET.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się