Obserwuj w Google News

PiS podjęło decyzję, jest nowy rzecznik. "Będę robił, co mógł"

1 min. czytania
24.11.2022 15:57
Zareaguj Reakcja

Rafał Bochenek zostanie nowym rzecznikiem PiS - poinformował w czwartek dotychczasowy rzecznik partii Radosław Fogiel. Poseł w przeszłości był rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Rafał Bochenek
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Radosław Fogiel poinformował w ubiegły piątek w Polsat News, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w czwartek Fogiel przekazał, że nowym rzecznikiem partii zostanie poseł PiS Rafał Bochenek.

Redakcja poleca

Rafał Bochenek nowym rzecznikiem PiS

- Będę robił, co mógł, żeby ta komunikacja - śladem mojego poprzednika - przebiegała jak najbardziej sprawnie - oświadczył Bochenek, dziękując komitetowi PiS i prezesowi partii Jarosławowi Kaczyńskiemu za powierzone zaufanie.

Fogiel dodał, że na posiedzeniu komitet polityczny PiS podjął także decyzje dyscyplinarne "w sprawach zgłaszanych przez regiony".

Rafał Bochenek w przeszłości był rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, a obecnie jest posłem Prawa i Sprawiedliwości. Wybór nowego rzecznika PiS jest konieczny po tym, jak w ubiegłym tygodniu Radosław Fogiel poinformował, że w związku z tym, iż został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuje z funkcji rzecznika partii.

RadioZET.pl/PAP