,

PiS szykuje nowelę Kodeksu karnego. "Bezwzględne dożywocie"

31.01.2023 12:13

Poseł PiS Jarosław Krajewski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych, powiedział w Wirtualnej Polsce, że rządzący przygotowali projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który zaostrzy karę za szpiegostwo. Maksymalną karą miałoby być nawet dożywocie.

PiS chce zaostrzyć kary za szpiegostwo
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

PiS przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który – jeśli wejdzie w życie - zaostrzy karę za szpiegostwo. O zasadności ostrzejszych kar, nie tylko w kontekście wojny w Ukrainie, mówił we wtorek w Wirtualnej Polsce poseł PiS Jarosław Krajewski.

Parlamentarzysta przyznał, że "oczywistym" jest, że Kreml będzie chciał wykorzystać zbliżające się wybory do Sejmu i Senatu w Polsce do prób wywierania swojego wpływu na opinię publiczną.

PiS chce radykalnych kar za szpiegostwo. Poseł ujawnił szczegóły

- To jest oczywiste, tylko laik, tylko osoba naiwna mogłaby twierdzić inaczej. Pamiętajmy, że służby rosyjskie od wielu lat starają się ingerować w wybory w USA, w Europie i w Polsce – mówił Krajewski.

- Polska jest dzisiaj kluczowym państwem wschodniej flanki NATO. Wspiera militarnie i humanitarnie Ukrainę. Prezydent Joe Biden zapowiedział, że przyjedzie do Polski. I musimy rozumieć, że Rosjanie zrobią wszystko, żeby doprowadzić do podziałów społecznych w Polsce. Szeregiem fake newsów, ale i poszukiwaniem pożytecznych idiotów, którzy będą wpisywali się w retorykę Kremla – powiedział Wirtualnej Polsce poseł PiS.

Podkreślił, że trudny czas wojny to czas wzmożonej aktywności szpiegów z Rosji, dlatego jest to dobry moment na podjęcie ostrych kroków. - Jestem zwolennikiem zaostrzenia prawa karnego i bezwzględnego dożywocia za szpiegostwo. Wiem, że taki projekt jest przygotowany. Uważam, że ta propozycja powinna być przegłosowana przez całą opozycję - ocenił Krajewski.

loader

RadioZET.pl/Wirtualna Polska