Obserwuj w Google News

PiS wygra wybory po obietnicach Kaczyńskiego? Sondaż nie pozostawia złudzeń

2 min. czytania
17.05.2023 07:59
Zareaguj Reakcja

Czy 800 plus, darmowe leki dla seniorów oraz dzieci i darmowe autostrady pomogą PiS wygrać wybory? 66 proc. Polaków uważa, że tak - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla środowego "Super Expressu".

PiS wygra wybory dzięki obietnicom Kaczyńskiego?
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

800 plus, darmowe leki dla dzieci i seniorów, bez opłat na państwowych autostradach – te obietnice wyborcze pomogą PiS wygrać kolejne wybory. Tak wynika z sondażu, który przeprowadził w połowie maja Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

Okazuje się, że większość Polaków (66 proc.), zapytanych po konwencji PiS z 14 maja (na której padły przełomowe deklaracje) wierzy w zwycięstwo partii Jarosława Kaczyńskiego. Wśród nich "zdecydowanie tak" powiedziało w tej sprawie 23 proc. zapytanych, a "raczej tak" 43 proc.

Sondaż: Obietnice Kaczyńskiego pozwolą PiS wygrać wybory

Co trzeci z zapytanych (34 proc.) ocenił, że nowe obietnice wyborcze ogłoszone przez Kaczyńskiego nie przyniosą PiS zwycięstwa. "Zdecydowanie nie" powiedziało 12 proc. zapytanych, a "raczej nie" 22 proc. W sondażu zadano pytanie: czy uważasz, że ostatnie obietnice złożone przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego pomogą PiS wygrać wybory?

Redakcja poleca

Podobnego zdania co większość ankietowanych w sondażu jest profesor Kazimierz Kik. Politolog przyznał w rozmowie z "SE", że widzi w tych posunięciach jednolitą koncepcję rządzących na przyszłość państwa.

- Też się z tym zgadzam. Po pierwsze dlatego, że PiS ma koncepcję podtrzymania państwa opiekuńczego. Po drugie, widać plan na rozwój gospodarczy - przyciągnięcie inwestycji zagranicznych. Widać też pomysł na dostosowanie systemu nauczania do potrzeb gospodarki. To wszystko jest spójną koncepcją na przyszłość - ocenił politolog. Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster. Przeprowadził je 15 maja na próbie 1083 dorosłych Polaków metodą CAWI.

RadioZET.pl/Se.pl