Obserwuj w Google News

PKW wylosowała numery komitetów wyborczych. PiS nie trafił "jedynki"

1 min. czytania
15.09.2023 17:52
Zareaguj Reakcja

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery komitetów wyborczych, które wystartują w wyborach parlamentarnych 15 października. PiS wylosowało numer 4, a Koalicja Obywatelska numer 6.

pkw wylosowała numery list
fot. Wojciech Olkusnik /East News

PKW wylosowała numery komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy i wystartują w wyborach parlamentarnych 15 października. Komitety wylosowały następujące numery:

1 - Bezpartyjni Samorządowcy, 2 - Trzecia Droga (PSL+Polska2050), 3 - Nowa Lewica, 4 - PiS, 5 - Konfederacja, 6 - Koalicja Obywatelska.

W dalszej kolejności wylosowano numery dla list pozostałych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy do Sejmu w więcej niż jednym okręgu.

Redakcja poleca

Numer 7 będą miały listy Polska Jest Jedna, 8 - Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców, 9 - Ruch Dobrobytu i Pokoju, 10 - Normalny Kraj.

W wyborach do Sejmu Polska podzielona jest na 41 okręgów różnej wielkości. Najmniejszym okręgiem, gdzie wybiera się 7 posłów, jest Częstochowa, zaś największym Warszawa - tu do zdobycia jest aż 20 mandatów. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Nie przegap