Obserwuj w Google News

Trzęsienie ziemi w RCB. Płk Konrad Korpowski podał się do dymisji

1 min. czytania
02.06.2023 14:09
Zareaguj Reakcja

Dymisja w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Rezygnuje płk Konrad Korpowski, dyrektor RCB - informuje Wirtualna Polska. 

Płk Konrad Korpowski
fot. Michal Zebrowski/East News

Płk Konrad Korpowski złożył rezygnację - wynika z ustaleń Wirtualnej Polski. Rzecznik RCB przekazał, że dymisja na razie nie została przyjęta. 

Szef RCB podał się do dymisji

Płk Konrad Korpowski był szefem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od 20 listopada 2020 r. To doktorant nauk politycznych i doświadczony wojskowy - weteran II wojny w Zatoce Perskiej, trzech misji w Iraku i dwóch w Afganistanie. Do 2017 roku pełnił funkcję szefa zespołu szkolenia w Biurze ds. Utworzenia OT, następnie szefa szkolenia w Dowództwie WOT.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa jest państwową jednostką podległą premierowi. Pełni funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego. RCB zajmuje się zapobieganiem kryzysom, a w razie ich wystąpienia łagodzi ich skutki.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zasłynęło rozsyłaniem alertów na temat sytuacji kryzysowych. Pod koniec maja "Rzeczpospolita" informowała, że RCB ma zostać zlikwidowane. Podawano wówczas, że nie spełnia oczekiwań w sytuacjach wymagających zarządzania kryzysowego. Odpowiedzialność za wysyłkę komunikatów miała zostać przekazana do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Wirtualna Polska