,

Polacy zagrożeni. MSZ wydało komunikat ws. Rosji

31.03.2023 11:41

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zaleciło w piątek w komunikacie, by Polacy przebywający w Rosji opuścili ten kraj "dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi".

MSZ zaleca Polakom opuszczenie Rosji
fot. Adam Burakowski/REPORTER, zdj. ilustracyjne

MSZ zaleca, by Polacy pozostający na terytorium Rosji opuścili ten kraj w związku z zaostrzającą się polityką obu państw. Komunikat w tej sprawie, sygnowany podpisem rzecznika resortu Łukasza Jasiny, ukazał się w piątek 31 marca.

"W związku z sytuacją na Ukrainie i związanym z tym faktem zawieszeniem połączeń lotniczych między Polską i Rosją oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskiej" – podało polskie MSZ.

Rosja zagrożeniem dla Polaków. MSZ zaleca, by opuścić ten kraj

Resort zalecił też śledzenie komunikatów na swojej stronie internetowej oraz na stronach placówek polskich w Rosji. Urzędnicy proszą o zgłaszanie swojego pobytu w systemie Odyseusz, na stronie Msz.gov.pl. "Obywatelom RP pozostającym na terytorium Federacji Rosyjskiej rekomendujemy opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi" – przekazał w komunikacie Łukasz Jasina.

loader

RadioZET.pl/Gov.pl

Logo radiozet Dzieje się