Obserwuj w Google News

Rafał Trzaskowski o "panice" w PiS. Jest odpowiedź partii. "Polska chwalona na całym świecie"

2 min. czytania
05.06.2023 13:31
Zareaguj Reakcja

Rafał Trzaskowski ocenił niedawno w rozmowie z Wirtualną Polską, że wewnętrzne sondaże Prawa i Sprawiedliwości z pewnością sugerują jasną porażkę partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do parlamentu. Prezydentowi Warszawy odpowiedział jeden z polityków obozu władzy, Marcin Horała.

Rafał Trzaskowski
fot. EastNews

- Sądzę, że centrala na Nowogrodzkiej ma badania, które wskazują, że PiS w wyborach poniesie sromotną klęskę. Widać przecież, jak oni się miotają, jaka tam jest panika. To są desperackie ruchy ludzi, którzy toną - ocenił w rozmowie z Wirtualną Polską w sobotę, przeddzień wielkiego marszu opozycji, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Już w poniedziałek do słów Trzaskowskiego odniósł się jeden z posłów PiS, Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK i sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszu i Polityki Regionalnej.

Trzaskowski o porażce partii rządzącej. "Sądzę, że mają badania". PiS odpowiada

Spekulacje Trzaskowskiego były o tyle kontrowersyjne, że niedługo wcześniej Jarosław Kaczyński poinformował o wewnętrznych sondażach PiS, z których miałoby wynikać, że poparcie partii rządzącej przekracza 40 proc.

Marcin Horała w programie "Tłit" WP odpowiedział na domysły Trzaskowskiego, nazywając je próbą "zaklinania rzeczywistości". - Nie było w ostatnich latach sondażu, w którym Prawo i Sprawiedliwość by nie wygrywało - odparł. Wśród przeciwników partii rządzącej wymienił krótko "około milion ludzi".

Redakcja poleca

- Mamy około miliona ludzi w Polsce, którzy mają twardą, antypisowską emocję. To osoby bezpośrednio dotknięte przez nasze rządy; emerytowani esbecy, oficerowie służb specjalnych PRL, którzy stracili emerytury, działacze PO i PSL, którzy stracili posady plus grono widzów (w kontekście telewizji TVN - red.) . I ta emocja jest silna, nakręcona, nabuzowana - opiniował.

- Będziemy walczyć o samodzielną większość. W wielu państwach europejskich rządy upadały, tymczasem Polska jest chwalona na całym świecie. Najwyższy wzrostgospodarczy, inflacja, która już spada, cały szereg programów. Obiektywna ocena tej rzeczywistości musi wyjść pozytywnie - wymieniał.

RadioZET.pl/WP.pl