Obserwuj w Google News

Ryszard Petru ogłosił, że wystartuje w wyborach. To jednak nie wszystko

2 min. czytania
31.05.2023 14:28
Zareaguj Reakcja

Ryszard Petru poinformował na konferencji prasowej, że wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. - Będę startował do Senatu z okręgu 43, który obejmuje warszawskie dzielnice Mokotów, Ursynów, Wilanów, Wawer - przekazał polityk. Zdradził też swoje dalsze plany.

ryszard petru
fot. Radio ZET: Michał Dzienyński

Ryszard Petru zdecydował się wrócić do wielkiej polityki. Na konferencji prasowej w Warszawie poinformował, że jego celem są wybory do Senatu. Wskazał nawet okręg, z którego zamierza ubiegać się o mandat. Chodzi o okręg 43., obejmujący dzielnice Mokotów, Ursynów, Wilanów i Wawer.

- Mieszkałem na Ursynowie, mieszkam w Wilanowie, pracuję na Mokotowie. Uważam, że znam dużą część problemów mieszkańców tych dzielnic, ale oczywiście nie wszystkie i w tych sprawach będę spotykał się z mieszkańcami - przekonywał.

Redakcja poleca

Ryszard Petru wystartuje w wyborach do Senatu

- Przed sobą mamy bardzo ważne wybory. Wybory, które również w kontekście "lex Tusk" będą decydowały o polskiej demokracji - zapowiedział Petru. Dodał, że będzie startował z własnego komitetu, ale nie wykluczył, że jest zainteresowany poparciem innych ugrupowań, w ramach tzw. Paktu Senackiego.

- Uważam, że dziś kluczowe jest, żeby po stronie opozycji była oferta liberalna, wolnorynkowa. Mam świadomość tego, że większość partii opozycyjnych woli rodzaj komunikacji, która nie sprzeciwia się wzrostowi wydatków socjalnych, ale mamy po drugiej stronie Konfederację, która udaje, że jest prorynkowa, ale też jest skrajnie populistyczna - tłumaczył.

Petru zapowiedział także, że po wyborach zamierza ponownie walczyć o stanowisko przewodniczącego Nowoczesnej. Obecnie liderem partii wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej jest poseł Adam Szłapka.

RadioZET.pl