Obserwuj w Google News

Nie żyje radny z Nowego Sącza. Samorządowiec walczył z ciężką chorobą

1 min. czytania
06.06.2023 19:37
Zareaguj Reakcja

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (woj. małopolskie) poinformowało o śmierci Ryszarda Poradowskiego. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego zmarł w wieku 66 lat po ciężkiej chorobie.

Poradowski
fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dr Ryszard Poradowski nie żyje. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (woj. małopolskie) przekazało we wtorek smutną informację o śmierci wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego. Samorządowiec zmarł 6 czerwca w wieku 66 lat po ciężkiej chorobie. W komunikacie na stronie internetowej starostwa nie sprecyzowano jednak, na co dokładnie chorował.

Ryszard Poradowski nie żyje. Radny z Nowego Sącza zmarł w wieku 66 lat

Poradowski był doktorem nauk rolniczych, absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także kilku studiów podyplomowych m.in. na warszawskiej SGGW (produkcja roślinna oraz konstruowanie i ewaluacja programów nauczania).

Redakcja poleca

Jak przypomniało starostwo, przez wiele lat pełnił funkcję radnego okolicznej gminy Nawowoja oraz mandat radnego powiatu. W ramach tego drugiego organu był m.in. członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego IV kadencji oraz wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej V kadencji. Stanowisko wiceszefa Rady Powiatu piastował od 2018 roku.

"Od początku kariery zawodowej był związany z oświatą i kulturą. Był współzałożycielem zespołu „Nawojowiacy” (przez ponad 10 lat był członkiem kapeli, a przez trzy lata jej kierownikiem), Stowarzyszenia Tradycja i Przyszłość we Frycowej (przez pięć lat był prezesem Stowarzyszenia), Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej (wiceprezes). Ponadto był członkiem Gminnej Orkiestry Dętej w Nawojowej i Łabowskiego Stowarzyszenia Oświatowego w Łabowej" - czytamy na stronie starostwa.

RadioZET.pl/Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu