Obserwuj w Google News

"Rywin w spódnicy", "o tym będą książki pisać". Poseł PiS nie wytrzymał na mównicy

2 min. czytania
06.12.2023 10:55
Zareaguj Reakcja

Waldemar Buda, były minister rozwoju i technologii (PiS) stwierdził, że posłanka Paulina Hennig-Kloska, twarz krytykowanej „ustawy wiatrakowej”, jest „Rywinem w spódnicy tej kadencji Sejmu”. Poseł atakował personalnie przedstawicielkę opozycji z mównicy sejmowej.

Buda: To Rywin w spódnicy
fot. screen: Sejm RP/Youtube.com

PiS konsekwentnie uderza w szykującą się do władzy opozycję w sprawie planowanej " ustawy wiatrakowej". Dał temu wyraz w kolejnym dniu 1. posiedzenia Sejmu 6 grudnia były minister Waldemar Buda.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił, że po zamieszaniu w tej sprawie opozycja zmieniła "twarz" ustawy. - Pani Kloska wystawiła pana (Krzysztofa - red.) Gadowskiego, który musiał bronić czegoś, co jest nie do obrony. Czegoś takiego polski parlamentaryzm nie pamięta - oceniał Buda.

"Rywin w spódnicy". Poseł PiS uderza z mównicy

Poseł PiS mówił, że projekt, mający na celu zamrożenie cen prądu w 2024 roku, "nieudolnie kopiuje nasze rozwiązania". Następnie zaatakował personalnie posłankę Polski 2050. 

- Pani Hennig-Kloska to jest Rywin w spódnicy tej kadencji. Już widać, że w każdej waszej ustawie trzeba się przyglądać „słowo w słowo”. Lobbyści kręcą się wokół was. Trzeba pilnować w czyim interesie działacie – mówił w Sejmie Waldemar Buda. Wypominał plan obciążenia Orlenu, a zarazem zwolnienia z opłat firm zagranicznych. - Prokuratura i CBA będą wyjaśniać, dlaczego chcieliście wywłaszczać Polaków, dlaczego chcieliście stawiać wiatraki 300 metrów od domów Polaków. Miasteczka i wsie mówią o tym – krytykował Buda.

Redakcja poleca

Źródło: Radio ZET

Nie przegap