Obserwuj w Google News

Rzecznik PiS o zdrowiu Kaczyńskiego. Prezes wciąż w szpitalu

1 min. czytania
30.12.2022 18:53
Zareaguj Reakcja

Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał w piątek najnowsze informacje o stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Lider partii rządzącej przechodzi rehabilitację po zabiegu. - Jest pod opieką bardzo dobrych fachowców, bardzo dobrych lekarzy - dodał Bochenek.

Jarosław Kaczyński
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Rzecznik PiS informował w ubiegłym tygodniu, że Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Według informacji PAP chodziło o planowany od dawna zabieg ortopedyczny, który przebiegł pomyślnie, po nim prezes PiS przechodzi rehabilitację.

- Wszystko jest pod kontrolą, pan prezes jest pod opieką bardzo dobrych fachowców, bardzo dobrych lekarzy, tak że wszystko przebiega zgodnie z planem - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek pytany podczas konferencji prasowej o stan zdrowia lidera ugrupowania.

Redakcja poleca

Kaczyński w szpitalu. Rzecznik PiS o zdrowiu prezesa partii

W Boże Narodzenie sekretarz generalny PiS pytany przez PAP, kiedy Kaczyński planuje powrót do objazdu kraju i dalszych spotkań z sympatykami PiS odparł: - Prezes wraca na trasę na przełomie stycznia i lutego.

Prezes PiS zakładał, że chce objechać wszystkie 94 okręgi, które składają się na nową strukturę partii. Zmian dokonano w maju tego roku. - Dotychczas prezesowi udało się odwiedzić 59 okręgów, zostało więc 35 do objechania - mówił PAP Sobolewski.

Anonimowy rozmówca "Faktu" z otoczenia Kaczyńskiego mówił kilka dni temu: - Przez kilka pierwszych dni szef miał problemy ze wstaniem łóżka. Był bardzo obolały.

RadioZET.pl/PAP - Julia Kalęba