Obserwuj w Google News

Sośnierz wraca do Konfederacji. Mentzen zdradza, gdzie wystartuje

2 min. czytania
31.07.2023 15:03
Zareaguj Reakcja

Dobromir Sośnierz wraca do Konfederacji. "Jeden z najbardziej wolnościowych posłów tej kadencji. Będzie walczył o mandat w Siedlcach" - poinformował w poniedziałek współprzewodniczący ugrupowania Sławomir Mentzen.

Sośnierz
fot. Twitter/Sławomir Mentzen

W nocy z niedzieli na poniedziałek Dobromir Sośnierz ogłosił w mediach społecznościowych, że opuszcza koło Wolnościowców. "Od dłuższego czasu jest jasne, że ja i Artur Dziambor mamy mocno rozbieżną wizję partii i zdecydowanie niekompatybilne zdolności koalicyjne" - napisał na Facebooku.

Sośnierz wraca do Konfederacji. Mentzen zdradził szczegóły

"Jest też już przesądzone, że Wolnościowcy nie są w stanie wystawić niezależnych list w nadchodzących wyborach. Cały Zarząd zgodnie uznał, że w tej sytuacji nasze drogi się rozchodzą" - czytamy we wpisie.

Redakcja poleca

W poniedziałek na Twitterze współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen poinformował natomiast, że "po wielu perypetiach" Sośnierz wraca do swojego dawnego ugrupowania. Nazwał go też "jednym z najbardziej wolnościowych posłów tej kadencji". "Będzie walczył o mandat w Siedlcach. Powodzenia Dobromir!" - napisał.

Mentzen dołączył wspólne zdjęcie w jednej z warszawskich kawiarni. Powrót Sośnierza można jednak rozpatrywać w kategoriach zaskoczenia. On sam jeszcze w zeszłym roku był skonfliktowany z Mentzenem, o czym wspominał w podcaście Radia ZET "Machina Władzy".

Dobromir Sośnierz. Kim jest?

W październiku 2019 roku Dobromir Sośnierz został wybrany do Sejmu z ramienia Konfederacji Wolność i Niepodległość. W listopadzie 2019 r. został jednym z wiceprezesów partii KORWiN. Wcześniej w latach 2018-19 był deputowanym do Parlamentu Europejskiego z ramienia Kongresu Nowej Prawicy.

W marcu 2022 r. opuścił partię KORWiN wraz z Arturem Dziamborem i Jakubem Kuleszą, tłumacząc to m.in. prorosyjskimi wypowiedziami Janusza Korwina-Mikkego i Grzegorza Brauna. W tym samym roku został jednym z liderów partii Wolnościowcy, w której objął funkcję wiceprezesa.

RadioZET.pl/PAP/Twitter