Obserwuj w Google News

Swastyka na ogrodzeniu domu Kidawy-Błońskiej. "Nie to mnie martwi"

1 min. czytania
15.11.2023 20:51
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Kidawa-Błońska pokazała zdjęcie ogrodzenia swojego domu, które padło ofiarą wandali. Widać na nim namalowaną swastykę. "Nie to mnie martwi. Łatwo je odmalować. Zdecydowanie trudniej będzie wyzwolić nas od hejtu, kłamstwa i nienawiści" - napisała marszałkini Senatu.

Kidawa-Błońska
fot. Piotr Molecki/East News, Facebook/Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska została w poniedziałek wybrana marszałkinią Senatu. Polityczka Koalicji Obywatelskiej, wybrana z jednego z warszawskich okręgów, to pierwsza od 22 lat kobieta kierująca izbą wyższą polskiego parlamentu.

Swastyka na bramie domu M. Kidawy-Błońskiej

Niestety, nie wszystkie wydarzenia z tego tygodnia będzie wspominać dobrze. W środę wieczorem poinformowała w mediach społecznościowych o ataku wandalizmu na swój dom na stołecznym Ursusie.

Redakcja poleca

"Zdewastowano ogrodzenie mojego domu, ale nie to mnie martwi. Łatwo je odmalować. Zdecydowanie trudniej będzie wyzwolić nas od hejtu, kłamstwa i nienawiści, ale będziemy nad tym wytrwale pracować" - napisała na Facebooku.

Na zdjęciu, które dołączyła do wpisu, widać bramę z namalowaną czarną swastyką. Na razie nie wiadomo, czy marszałkini podejmie w tej sprawie jakieś kroki prawne.

Źródło: Radio ZET/Facebook

Nie przegap