Obserwuj w Google News

Poręba: Liczymy, że Kukiz dołączy do Zjednoczonej Prawicy. Jest pryncypialny

2 min. czytania
25.05.2023 13:30
Zareaguj Reakcja

- Żeby wygrać wybory, musimy iść do wyborów razem z wszystkimi podmiotami, które tworzą aktualnie Zjednoczoną Prawicę. Liczę też, że dołączy do nas Paweł Kukiz. To polityk, który przez ostatnie lata udowodnił, że jest pryncypialny, a pomysły, które ma są ciekawe - mówi europoseł i szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba w rozmowie z reporterem Radia ZET Rafałem Miżejewskim w podcaście "Futbol i polityka".

paweł kukiz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK /REPORTER

- Na tę chwilę to nie jest możliwe, żeby Paweł Kukiz nagle stał się członkiem PiS-u, ale uważam, że bardzo możliwe jest, że jego pomysły, jego droga i jego spojrzenie na Polskę, mogą przysłużyć się Zjednoczonej Prawicy. Chodzi np. o zniesienie immunitetów czy wybór komendantów policji przez ludzi na wzór amerykański - mówi europoseł PiS Tomasz Poręba w Radiu ZET.

Poręba: Tworzenie list wyborczych to jest często rzeźnia

- Chcąc wygrywać wybory, trzeba zbierać od prawa do lewa. Tworzenie list wyborczych to jest często rzeźnia. Tutaj grają różne interesy. Trochę obawiam się tworzenia list. Mam nadzieję, że nie wyjdziemy z tego poobijani. Jeżeli zbudujemy taki szeroki obóz Zjednoczonej Prawicy, to wierzę, że wygramy wybory - dodaje polityk, kierujący kampanią wyborczą PiS do parlamentu.

Redakcja poleca

Tomasz Poręba pytany był również o aktualny konflikt pomiędzy sędziami w Trybunale Konstytucyjnym. - Druga strona również delegowała do Trybunału rasowych polityków, np. profesora Kieresa czy prof. Rzeplińskiego, czyli ludzi, którzy są w politycznym obiegu Platformy. Uważam, że TK powinien być miejscem, gdzie sprawnie rozstrzyga się wszystkie problemy konstytucyjne. Liczę, że aktualne konflikty zostaną tam rozwiązane - wskazuje polityk PiS.

Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości wykluczył też możliwość odejścia Julii Przyłębskiej z funkcji prezesa Trybunału Konstytucyjnego. - Nie ma najmniejszego powodu, żeby tak się stało. Julia Przyłębska jest bardzo dobrym prezesem TK.

RadioZET.pl