Obserwuj w Google News

Tusk zareagował na słowa Dudy. "Potwierdzam. Nie będę"

2 min. czytania
19.11.2023 16:32
Zareaguj Reakcja

Andrzej Duda udzielił wywiadu prawicowemu tygodnikowi "Sieci". Na okładce czasopisma widnieje tytuł "Tusk nie będzie moim premierem", a w samej rozmowie pojawia się sporo krytycznych uwag ze strony prezydenta pod adresem nowej parlamentarnej większości. Na słowa Dudy zareagował już Donald Tusk.

Duda Tusk
fot. Andrzej Duda i Donald Tusk, Wojciech Olkuśnik/East News

Andrzej Duda udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Prezydent skrytykował nową większość parlamentarną za to, że nie poparła kandydatów PiS na wicemarszałków obu izb. - Sytuacja, w której największy klub parlamentarny, [...] nie ma swoich przedstawicieli we władzach Sejmu i Senatu, nie ma nic wspólnego z zasadami demokracji - stwierdził.

Tusk odpowiada Dudzie. "Potwierdzam"

W rozmowie, której fragment ukazał się w niedzielę, podkreślił, że przedstawiciele KO, Lewicy i Trzeciej Drogi nie przekonali go, "że warto zrezygnować z dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje misję tworzenia rządu".

Redakcja poleca

Z kolei na okładce czasopisma, którego najnowszy numer ma ukazać się w poniedziałek, widnieje zdjęcie prezydenta oraz cytat: "Tusk nie będzie moim premierem". I właśnie do tego sformułowania Donald Tusk.

Przewodniczący PO, który jest popierany przez nową większość sejmową na stanowisko przyszłego szefa rządu, odniósł się w swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych do słów głowy państwa. Riposta była dość krótka. "»Tusk nie będzie moim premierem« - powiedział prezydent Duda. Potwierdzam. Nie będę" - napisał.

Źródło: Radio ZET/PAP/Twitter

Nie przegap