Obserwuj w Google News

Umowa koalicyjna opozycji zostanie podpisana. Podano datę i miejsce. "Dogadane"

2 min. czytania
09.11.2023 22:15
Zareaguj Reakcja

W piątek o godz. 12 w budynku Sejmu zostanie parafowana umowa koalicyjna - przekazał w czwartek współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Dopytywany, czy tego samego dnia zostaną ujawnione jakiekolwiek nazwiska, polityk odpowiedział, że tak.

Opozycja
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

W czwartek wieczorem w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie liderów w sprawie umowy koalicyjnej po wyborach parlamentarnych: PO Donalda Tuska, PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Lewicy Włodzimierza Czarzastego i Krzysztofa Gawkowskiego.

Umowa koalicyjna. Wiadomo, gdzie i kiedy zostanie podpisana

Czarzasty pytany przez dziennikarzy po zakończeniu spotkania czego dotyczyły rozmowy odparł: - Rozmawialiśmy o wszystkim, a jutro o wszystkim poinformujemy o godzinie 12. Pytany, czy w spotkaniu uczestniczyli liderzy całej koalicji, Czarzasty odparł, że tak. Na pytanie, czy w piątek zgodnie z zapowiedziami zostanie parafowana umowa koalicyjna Czarzasty potwierdził. Dodał, że wydarzy się to właśnie w budynku Sejmu o godz. 12.

Redakcja poleca

- Wszystko mamy dogadane. I byśmy wszystkich o tym poinformowali w momencie, kiedy pan prezydent dałby nam szansę na to, by pan premier Donald Tusk przedstawił skład swojego rządu.

A do momentu, kiedy pan premier nie będzie przedstawiał swojego rządu, nie będziemy rozmawiali o personaliach. Tak ustaliliśmy i zdania w tej sprawie nie zmienimy - Włodzimierz Czarzasty

Współprzewodniczący Nowej Lewicy dopytywany jednocześnie, czy tego samego dnia zostaną ujawnione jakiekolwiek nazwiska, odpowiedział, że tak. Nie zdradził jednak innych szczegółów.

W wyborach do Sejmu, które odbyły się 15 października, KO zdobyła 157 mandatów, Trzecia Droga - 65, a Nowa Lewica - 26, co daje im większość 248 posłów. Liderzy tworzących te komitety wyborcze ugrupowań zapowiedzieli podpisanie umowy koalicyjnej w celu stworzenia rządu, na którego czele miałby stanąć szef PO Donald Tusk.

Źródło: Radio ZET/PAP

Nie przegap