Obserwuj w Google News

W PiS jest pomysł na następcę Dudy. Tylko ta osoba "miałaby szansę na zwycięstwo"

2 min. czytania
03.04.2023 12:42
Zareaguj Reakcja

Ryszard Terlecki ocenił, kto mógłby otrzymać poparcie PiS i całej Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenckich w 2025 roku. Zdaniem wicemarszałka Sejmu najlepszym kandydatem obecnej formacji rządzącej, z największymi szansami na zwycięstwo, byłby premier Mateusz Morawiecki.

Kto kandydatem PiS w wyborach prezydenckich 2025
fot. Prezydent Andrzej Duda, Piotr Molecki/East News

Wybory prezydenckie odbędą się wiosną lub latem 2025 roku. Urzędujący od 8 lat  Andrzej Duda nie będzie mógł się ubiegać o reelekcję. Nic dziwnego, że nie ustają spekulacje odnośnie tego, kogo PiS - z poparciem reszty Zjednoczonej Prawicy - mogłoby wystawić w kolejnym wyścigu o fotel głowy państwa.

Na giełdzie nazwisk najczęściej pojawiają się obecny premier Mateusz Morawiecki oraz jego poprzedniczka  Beata Szydło. Rzadziej wspominani są marszałek Sejmu Elżbieta Witek i szef MON Mariusz Błaszczak. Nie wyklucza się także zaskakującej i niespodziewanej kandydatury. Takiej, jaką przed kilkoma laty był sam Duda.

Morawiecki kandydatem PiS na prezydenta? "Tylko on miałby szansę na zwycięstwo"

Partia rządząca oczywiście nie wyraża oficjalnego stanowiska, ale poszczególni politycy mogą sobie pozwolić na wyrażenie własnej opinii. Jednym z nich jest Ryszard Terlecki - wicemarszałek Sejmu i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego.

Redakcja poleca

- Mateusz Morawiecki mógłby powalczyć z ramienia Zjednoczonej Prawicy o prezydenturę po Andrzeju Dudzie - powiedział w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Jego zdaniem tylko aktualny szef rządu "miałby szanse na zwycięstwo". - Ale lista jest długa i będzie w czym wybierać. [...] Pomysły są różne, wymieniane są różne nazwiska - zaznaczył.

- Ale to jeszcze dwa lata, na razie to luźne przymiarki. Nie można wykluczyć, że będzie jakaś niespodzianka tak jak w 2015 roku - podkreślił Terlecki. Zastrzegł jednocześnie, że to jego osobiste zdanie.

RadioZET.pl/Sieci