,

Zjednoczona Prawica nie dotrwa do wyborów? Oto najnowszy sondaż

17.01.2023 14:03

Większość Polaków nie wierzy w rozpad Zjednoczonej Prawicy - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Co ciekawe, w zerwanie koalicji PiS z Solidarną Polską nie wierzą nawet wyborcy opozycji.

mateusz morawiecki
fot. Pawel Wodzynski /East News

52,4 proc. badanych uważa, że mimo wewnętrznego konfliktu rząd Zjednoczonej Prawicy nie rozpadnie się do jesiennych wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 25,3 proc. odpowiedziało, że zdecydowanie nie ma szansy na rozpad koalicji, a 27,1 proc., że raczej nie.

22,9 proc. badanych jest zdania, że Zjednoczona Prawica się rozpadnie. Zdecydowanie uważa tak 14,6 proc. badanych, a raczej tak - 8,3 proc. 24,7 proc. ankietowanych nie ma w tej sprawie zdania.

Sondaż dla WP: Rząd Zjednoczonej Prawicy przetrwa do wyborów?

Sondaż wskazuje na to, że w rozpad Zjednoczonej Prawicy przed wyborami nie wierzą nie tylko wyborcy PiS, ale także i sympatycy partii opozycyjnych. 78,5 proc. wyborców PiS twierdzi, że rząd dotrwa do wyborów. Przeciwnego zdania jest zaledwie 11,9 proc.

56,3 proc. wyborców opozycji nie wierzy, że koalicja PiS i Solidarnej Polski się rozpadnie. 28 proc. zwolenników PO, Polski 2050, PSL i Lewicy uważa, że Zjednoczona Prawica nie dotrwa do wyborów.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 6-8 stycznia 2023 r. metodą CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

loader

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska

Logo radiozet Dzieje się