Obserwuj w Google News

Zbliża się nowy rząd Tuska. Wipler zdradził, jak zagłosuje Konfederacja

2 min. czytania
08.12.2023 18:18
Zareaguj Reakcja

- Można powiedzieć, że ludzie się zmieniają, ale rzadko na lepsze. Przepraszam, że jestem sceptyczny, ale naszą rolą jest sprawdzać. Nie mamy żadnych powodów, żeby dawać kredyt zaufania in blanco Donaldowi Tuskowi, ani tym bardziej Mateuszowi Morawieckiemu dzień wcześniej - powiedział w programie "Gość Radia ZET" Przemysław Wipler. Zapewnił też, że Konfederacja zagłosuje przeciwko rządowi Donalda Tuska.

Przemysław Wipler
fot. Radio ZET

Poznaliśmy już nazwiska polityków, którzy najprawdopodobniej wejdą do przyszłego rządu tworzonego przez Donalda Tuska. Exposé lidera Platformy Obywatelskiej usłyszmy podczas posiedzenia Sejmu we wtorek 12 grudnia. O perspektywie Konfederacji na zbliżające się powołanie rządu demokratycznej opozycji mówił Przemysław Wipler, który był gościem Beaty Lubeckiej w programie "Gość Radia ZET" w czwartek. 

Wipler: Konfederacja zagłosuje przeciwko rządowi Tuska

- My zagłosujemy przeciwko temu rządowi - powiedział już na początku rozmowy Przemysław Wpiler. Jak wyjaśnił, "taka decyzja zapadła, ponieważ jest to rząd centrolewicowy". Zapewnił oczywiście, że jego ugrupowanie "wysłucha, jaki jest plan, jakie są zapowiedzi, jakie będzie exposé".

ZOBACZ TAKŻE:  Wipler krytykuje Sejm. "Gadu-gadu, a jest po staremu"

- Ja pamiętam przepiękne pierwsze exposé Donalda Tuska, w którym złożył 195 różnych obietnic. Przesłuchanie tego zajęło nam dużo czasu. Jeszcze więcej czasu zajęło nam weryfikowanie, jaki jest stan tych obietnic - powiedział, przypominając jednocześnie, że Konfederacja przedstawiła raport w tej sprawie. 

Redakcja poleca

- Można powiedzieć, że ludzie się zmieniają, ale rzadko na lepsze. Przepraszam, że jestem sceptyczny, ale naszą rolą jest sprawdzać. Nie mamy żadnych powodów, żeby dawać kredyt zaufania in blanco Donaldowi Tuskowi, ani tym bardziej Mateuszowi Morawieckiemu dzień wcześniej - powiedział Wipler. 

"Idealny czas na podsumowania"

Odnosząc się do zaplanowanego na poniedziałek exposé Mateusza Morawieckiego, polityk Konfederacji stwierdził, że "będzie okazja na podsumowanie ośmiu ostatnich lat rządów, które kiedyś nazywali dobrą zmianą". - O tym, czy była ona dobra, czy nie, będziemy rozmawiać w poniedziałek - powiedział Wipler. Dodał, że w imieniu Konfederacji wystąpi Sławomir Mentzen.

- To jest dobry czas, żeby odciąć mocnym podsumowaniem tych osiem ostatnich lat, w których ludzie nazywający się zjednoczoną prawicą podejmowali takie, a nie inne decyzje. Decyzje, które teraz pozwalają na wprowadzenie w Warszawie przepisów, które mniej zamożnych Polaków wykluczają komunikacyjnie - mówił Wipler, odnosząc się do kwestii Strefy Czystego Transportu. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap