Obserwuj w Google News

Zmiany w TVP. "Awans" Pereiry, nowe stanowisko Michała Adamczyka, decyzja ws. "Wiadomości"

2 min. czytania
26.04.2023 11:13
Zareaguj Reakcja

Michał Adamczyk, od 2016 r. główna twarz "Wiadomości", został niedawno nowym szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W TVP zmian jest więcej, portal Wirtualna Polska donosi o nieformalnej współpracy Samuel Pereira - Michał Adamczyk i sprawdza, czy Adamczyk wciąż będzie prowadził "Wiadomości".

Michał Adamczyk (TVP Info)
fot. Strefa Starcia/TVP

Zmiany w TVP zaczęły się od wtorkowego odwołania Jarosława Olechowskiego ze stanowiska dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, TVP3 i TVP Warszawa. Spółka zastrzegła w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl, że nie będzie komentowała decyzji. Tym samym TAI zyskała nowego dyrektora, dotychczasową twarz "Wiadomości" - Michała Adamczyka.

Podkreślono, że większych zmian w funkcjonowaniu TAI nie przewiduje się, choć głównym zadaniem Adamczyka będzie z całą pewnością zwiększenie liczby etatów, bo z końcem grudnia 2022 r. prezes Mateusz Matyszkowicz obiecał pracownikom zatrudnionym przez zewnętrzne firmy możliwość przejścia na bezpośrednie zatrudnienie przez TVP na umowie o pracę.

Zmiany w TVP. Adamczyk dyrektorem. Co z "Wiadomościami"?

Portal WP.pl ustalił, że mimo dyrektorskiego stanowiska Adamczyk nie odejdzie z "Wiadomości". Co więcej, zapytany o prowadzenie innego programu "Strefa Starcia", odparł: "nie ma informacji, żeby było inaczej".

Redakcja poleca

- W Telewizyjnej Agencji Informacyjnej rządzi teraz duet Michał - Samuel Pereira. Adamczyk ma zarządzać, a Pereira budować przekaz - twierdzi z kolei anonimizowany informator portalu. Takie rozdanie miałoby być nieformalnym awansem dla Pereiry, który dotąd był szefem portalu tvp.info. Teraz, według domysłów, ma mieć większy wpływ na przekaz telewizji. "Zwłaszcza, że od lat ma bardzo dobre, przyjacielskie wręcz relacje, zarówno z prezesem TVP Mateuszem Matyszkowiczem, jak i z Michałem Adamczykiem. Pereira utrzymuje także bliski kontakt ze współpracownikami Mateusza Morawieckiego [...]" - czytamy.

RadioZET.pl/WP.pl