Obserwuj w Google News

Tragedia w lesie. Mężczyzna zginął na miejscu

2 min. czytania
01.06.2023 12:00
Zareaguj Reakcja

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pułtusku wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło wczoraj na leśnej drodze na trasie Obryte - Pułtusk. Kierujący jednośladem 68-letni motocyklista zginął na miejscu.

wypadek
fot. Mazowiecka Policja

Do tragedii doszło w środę około godziny 12 w lesie między Popławami a Psarami. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 68-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad motocyklem, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy.

Wypadek w Pułtusku. Kierowca motocykla nie przeżył

- W wyniku zdarzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu. Czynności wykonywane na miejscu zdarzenia odbywały się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku - przekazała sierż. Renata Soból.

Redakcja poleca

Jak poinformował rzecznik KP PSP w Pułtusku st. kpt. Konrad Chrzanowski cytowany przez portal pultusk.news, to osoby postronne zauważyły w rowie przydrożnym motor. Nie widziały natomiast kierowcy. Mężczyznę znaleziono  kilkadziesiąt metrów od pojazdu. "Był nieprzytomny z poważnymi i licznymi obrażeniami głowy i ciała" - czytamy. Niestety, reanimacja, do jakiej przystąpili świadkowie, a następnie strażacy i ratownicy, nie przyniosła rezultatu.

Wszczęto śledztwo, które pozwoli dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów.

"Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem! Warto też pamiętać, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nawet niegroźna dla kierowców stłuczka w przypadku, kiedy samochód zderza się z motocyklem, stanowi dla motocyklisty poważne zagrożenie. Motocykl nie ma po prostu strefy zgniotu ani poduszki powietrznej" - czytamy na stronie komendy w Pułtusku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP w Pułtusku/Pultusk.news