Obserwuj w Google News

Śmierć Mikołaja Filiksa. Prokuratura zbada kontrowersyjny wątek

1 min. czytania
10.03.2023 13:50
Zareaguj Reakcja

Prokuratura w Szczecinie bada sprawę wycieku informacji z niejawnego postępowania, dotyczącego skazanego za pedofilię Krzysztofa F. - ustalił reporter Radia ZET Miłosz Gocłowski.

Prokuratura, wyciek danych o Mikołaju Filiksie
fot. screen: Magdalena Filiks - Posłanka na Sejm RP/Facebook

Wątki, dotyczące ujawnienia wrażliwych danych przez redaktora naczelnego Radia Szczecin Tomasza Duklanowskiego, sprawdzane są w ramach szerszego postępowania, wszczętego po śmierci syna posłanki PO Magdaleny Filiks. 15-letni Mikołaj był ofiarą pedofilii, po ujawnieniu tej informacji targnął się na swoje życie.

Śmierć Mikołaja Filiksa. Prokuratura zbada kontrowersyjny wątek

Jak ustalił reporter Radia ZET, śledczy zajęli się sprawą ujawnienia danych, które pozwoliły zidentyfikować 15-letniego syna posłanki jako ofiarę pedofila, dopiero pod koniec lutego, a więc przeszło dwa miesiące po publikacji Radia Szczecin. W czwartek 9 marca w sprawie wypowiedział się prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie

Redakcja poleca

Wcześniej, w ciągu blisko dwóch miesięcy od momentu, kiedy sprawa została opisana przez media publiczne, prokuratura nie wszczęła sprawy z urzędu. Postępowanie prowadzone jest teraz w sprawie, na razie nikt nie usłyszał żadnych zarzutów. Po śmierci 15-letniego Mikołaja Filiksa Prokuratura Rejonowa Szczecin - Zachód prowadzi postępowanie z art. 151 Kodeksu karnego, czyli "doprowadzenia do samobójstwa".

RadioZET.pl/oprac. Bch