Obserwuj w Google News

Śmierć podczas spływu kajakowego. Dwóch mężczyzn utonęło

PAP
1 min. czytania
03.06.2023 18:17
Zareaguj Reakcja

Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego rzeką Nidą w miejscowości Sobowice (woj. świętokrzyskie). - Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – poinformowała w sobotę sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa jędrzejowskiej policji.

Utonięcie podczas spływu kajakowego
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News (ilustracyjne)

Informację o wypadku podczas spływu kajakowego służby ratunkowe otrzymały po godzinie 15 w sobotę. W wyprawie uczestniczyło dziewięć osób ze Śląska.

- W pewnym momencie uczestnicy spływu zauważyli, że jeden z kajaków, którym płynęło dwóch mężczyzn, jest pusty. Grupa zawróciła i wyciągnęła z wody dwóch współtowarzyszy - poinformował PAP brygadier Tomasz Szymański z Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Sobowice. Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego

Dodał: - Na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego. Ratownicy podjęli czynności wobec obu poszkodowanych

Jak przekazała PAP sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa komendanta powiatowego policji w Jędrzejowie, życia mężczyzn - w wieku 39 i 46 lat - nie udało się uratować. Nikomu z pozostałej siódemki uczestników spływu nic się nie stało.

- Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratury. Twa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności zdarzenia - dodała rzeczniczka.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP - Wiktor Dziarmaga