19-latek zaatakowany przed blokiem. Napastnicy mieli na twarzach maski

13.03.2023 14:22

Na jednym z osiedli w Sochaczewie trzech zamaskowanych sprawców napadło na 19-latka oraz jego znajomą. W wyniku ataku młody mężczyzna miał zostać zraniony, a napastnicy uciekli.

nastolatek zaatakowany
fot. Shutterstock

Policjanci ustalili, że wcześniej 19-letni pokrzywdzony na portalu społecznościowym wystawił na sprzedaż e-papierosa. - Po pewnym czasie skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem. Transakcja miała zostać sfinalizowana podczas osobistego odbioru przedmiotu przed blokiem pokrzywdzonego. To właśnie tam doszło do ataku – zrelacjonowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie podkom. Małgorzata Pychner.

Okazało się, że rzekomym kupującym był 15-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który wywabił z mieszkania 19-latka pod pretekstem zakupu e-papierosa. Na miejscu pojawili się też 19-latek i 20-latek. Do jednego z nich miał należeć przedmiot zakupu, a pokrzywdzony miał być mu winien także pieniądze.

Sochaczew. Napad na 19-latka. Chcieli odebrać pieniądze

- Sprawcy chcieli w ten sposób odebrać zaległe należności. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szamotanina, podczas której pokrzywdzony wyjął nóż, a napastnicy użyli gazu pieprzowego. Pokrzywdzony ze znajomą ukryli się w mieszkaniu, a sprawcy uciekli – powiedziała policjantka.

Funkcjonariusze w krótkim czasie wytypowali i zatrzymali sprawców. Dwaj dorośli odpowiedzą przed sądem za "zmuszanie do określonego zachowania w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu".

Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat więzienia. Sprawą 15-latka zajmie się natomiast sąd rodzinny.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Ilona Pecka (PAP)