Obserwuj w Google News

Specjalny alert RCB. Chodzi o Grzegorza Borysa

1 min. czytania
24.10.2023 13:52
Zareaguj Reakcja

Mieszkańcy Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz pow. kartuskiego odebrali we wtorek po południu SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wiadomość dotyczy poszukiwań Grzegorza Borysa, podejrzanego o zabójstwo 6-letniego Olka. To kolejny apel o nieutrudnianie poszukiwań. 

Poszukiwania Grzegorza Borysa
fot. Pomorska Policja

Grzegorz Borys, podejrzewany o zabójstwo 6-letniego Olka jest poszukiwany od piątku. Do makabrycznej zbrodni doszło w mieszkaniu w Gdyni. Gdy matka znalazła ciało chłopca, zaczęła się obława za mężczyzną. Prokuratura wydała za nim list gończy, a we wtorek sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Od pięciu dni trwa szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza, w której udział biorą wszystkie służby. 

Gdynia. Poszukiwania Grzegorza Borysa. Wysłano alert RCB

We wtorek po południu mieszkańcy Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz pow. kartuskiego otrzymali specjalnego SMS-a z alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W treści znalazł się apel o nieutrudnianie działań służb.

alert-rcb
fot.

"Policja w Gdyni prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu pomiędzy Karwinami a Chwarznem" - napisano w wiadomości. 

Pomorska Policja już wcześniej apelowała do mieszkańców, by nie zbliżali się do miejsc, w których trwają poszukiwania. Jak wyjaśniono, taka "ciekawość" może doprowadzić do zacierania śladów, rozprasza też policjantów, którzy muszą skupić swoją uwagę na osobach, pojawiających się w obszarze poszukiwań.

Grzegorz Borys
7 Zobacz galerię
fot. PAP, NewsLubuski/East News