Obserwuj w Google News

Brutalny atak młotkiem i ciało nad zalewem. Nie żyje kolejna osoba

1 min. czytania
24.01.2023 16:17
Zareaguj Reakcja

Nie żyje 60-latek zaatakowany młotkiem przez byłego męża swojej partnerki - przekazała we wtorek lubelska prokuratura. Według ustaleń 54-latek usiłował zabić również kobietę. Zwłoki sprawcy znaleziono we wtorek rano nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Zbrodnia w Strzyżewicach
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie poglądowe)

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1.30 w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z domów na terenie gminy Strzyżewice pod Lublinem. Według ustaleń policji 54-letni mężczyzna wszedł do domu i zaatakował podczas snu byłą żonę i jej partnera młotkiem, po czym uciekł.

Strzyżewice. Nie żyje 60-latek zaatakowany młotkiem

52-latka przeżyła, a 60-letni mężczyzna został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala. Natomiast ciało sprawcy znaleziono we wtorek rano nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie.

Policja podała, że w przypadku śmierci 54-latka wykluczono udział osób trzecich. Lokalny portal lublin112.pl podał, że wszystko wskazuje na to, iż mężczyzna "popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się na słupie energetycznym".

Redakcja poleca

We wtorek po południu rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że nie udało się uratować życia zaatakowanego 60-latka. Śledczy prowadzą dwa śledztwa w tej sprawie.

- Jedno dotyczy usiłowania zabójstwa byłej żony i zabójstwa jej konkubenta. Drugie postępowanie dotyczy śmierci 54-letniego sprawcy. W najbliższych dniach zaplanowano sekcje zwłok - przekazała, dodając, że trwa ustalanie motywu działania sprawcy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/lublin112.pl