,

Turyści uwięzieni w schronisku w Tatrach. "Okien nie widać"

03.02.2023 15:06

Mimo ostrzeżeń przed ekstremalnymi warunkami kilkunastu turystów ruszyło w Tatry. Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów przekazało, że w obliczu fatalnej pogody zostali oni uwięzieni w budynku.

Tatry. Turyści uwięzieni
fot. screen Pięć Stawów/Facebook

W Tatrach panują skrajnie trudne warunki. TOPR wprowadziło czwarty stopień lawinowy i odradziło jakiekolwiek wyprawy. Zamknięte zostały szlaki do Morskiego Oka oraz do Doliny Pięciu Stawów Polskich.

Nie przeszkodziło to jednak śmiałkom, którzy wybrali się w góry w ekstremalnych warunkach. Dowodem jest relacja na Facebooku schroniska PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Tatry. Turyści uwięzieni w schronisku. "Mroźne uściski"

Na zdjęciach widzimy, że budynek został zasypany praktycznie po dach. W środku utknęło kilkanaście osób, które musiały pozostać w środku, by przeczekać trudne warunki pogodowe.

"Szlak zamknięty, okien nie widać. Na szczęście zapasów mamy dość, wszystkie systemy sprawne, wiec cierpliwie czekamy. Jak tylko będziemy mogli was ponownie zaprosić, to damy znać. Tymczasem posyłamy mroźne uściski" – podało schronisko na Facebooku. 

2 lutego, w skrajnie trudnych warunkach pogodowych, TOPR prowadziło również akcję ratunkową, wyciągając ze śniegu na zboczach Małego Kościelca (1866 metrów n.p.m.) przysypanego śniegiem turystę. Niemożliwe było zaangażowanie śmigłowca.

loader

RadioZET.pl/Pięć Stawów - Facebook

Logo radiozet Dzieje się