Obserwuj w Google News

TVP Info milczy o WOŚP. Promuje za to akcję braci Karnowskich

2 min. czytania
29.01.2023 18:20
Zareaguj Reakcja

TVP Info milczy na temat 31. Finału WOŚP. Jednak kanał informacyjny TVP poświęcał w niedzielę dużo czasu antenowego akcji serwisu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci". Media braci Karnowskich apelują do swoich odbiorców o wspieranie Ukraińców w wojnie z Rosją.

TVP Info
fot. TVP Info (screen)

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu do walki z sepsą. W całym kraju i w sztabach na całym świecie pomaga ponad 120 tys. wolontariuszy. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: AKTUALNA KWOTA - ILE ZEBRAŁ WOŚP 2023?

Telewizja Polska, od kiedy władzę w niej objęli ludzie związani z obozem rządzącym, bardzo lakonicznie lub w ogóle nie informuje o WOŚP. Podobnie jest w tym roku. Jednocześnie w niedzielę TVP Info dużo czasu antenowego poświęciła akcji mediów braci Karnowskich.

Redakcja poleca

TVP Info milczy o WOŚP. Promuje akcję braci Karnowskich

Serwis wPolityce.pl i tygodnik "Sieci" apelują o wspieranie 9 organizacji udzielających pomocy humanitarnej Ukraińcom, którzy ucierpieli z powodu rosyjskiej inwazji. Na tej liście znalazły się m.in. Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Kapucyni i Dominikański dom św. Marcina w Fastowie.

- Być może dlatego, że mamy w swoim kodzie kulturowym walkę z totalitaryzmami i imperiami, to umiejętnie pomagamy Ukraińcom. Dobrze ich rozumiemy i być może dlatego Ukraińcy są najbardziej wdzięczni Polakom za spektakularną pomoc w walce z najeźdźcą - mówił na antenie TVP Info Jakub Maciejewski z redakcji wPolityce.pl i "Sieci", który spędził na froncie w Ukrainie 150 dni.

TVP Info opublikowało również wypowiedź Jacka Karnowskiego, redaktora naczelnego "Sieci". - Wojna na Ukrainie trwa długo i być może potrwa jeszcze długo. Jakub Maciejewski - korespondent wojenny - spędził na froncie i w ośrodkach dla uchodźców 150 dni, widział wiele i widział konkretne organizacje w działaniu - przygotował listę komu pomagać - mówił.

W serwisie internetowym TVP.info w niedzielę nie opublikował żadnej informacji o 31. Finale WOŚP. Z kolei serwis Polskiego Radia, również publicznego nadawcy, opublikował tego dnia tylko jeden tekst o WOŚP.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/TVP/wPolityce.pl