,

Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w śmieciarkę. Nie żyją trzy osoby

13.01.2023 16:02

Trzy osoby zginęły w wyniku zderzenia ciężarówki, służącej do odbioru śmieci i auta osobowego w miejscowości Uciechów koło Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie). Oprócz tego dwie osoby zostały ranne.

Wypadek
fot. Piotr Kamionka/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski, do wypadku doszło po godz. 13 w miejscowości Uciechów koło Dzierżoniowa (woj. dolnośląskie).

Uciechów. Trzy osoby zginęły w wypadku

- W zderzeniu czołowym ciężarówki służącej do odbioru śmieci i auta osobowego zginęły trzy osoby - podał. Ofiary śmiertelne podróżowały autem osobowym. W wypadku ranne zostały także dwie osoby z auta ciężarowego. Na miejsce zdarzenia dotarło osiem zastępów straży pożarnej.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-letni kierowca nissana zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia zginęły trzy osoby podróżujące nissanem. Dwie osoby z samochodu ciężarowego zostały zabrane do szpitala. Wszyscy poszkodowani to osoby dorosłe - przekazał natomiast nadkom. Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, cytowany przez tvn24.pl.

Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana, a służby wyznaczyły objazdy. Przyczyny oraz dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/tvn24.pl

Logo radiozet Dzieje się