Obserwuj w Google News

Wielkie zmiany na Dworcu Zachodnim. Powodem koronawirus

2 min. czytania
10.03.2020 16:34
Zareaguj Reakcja

W nocy z wtorku na środę zostanie przeprowadzona dezynfekcja i czyszczenie dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Powód? Koronawirus.

Dworze Zachodni
fot. East News/Katarzyna Centkowska

Przedstawiciele przewoźnika poinformowali, że Polonus wdrożył rygorystyczne procedury w związku z odnotowaniem pierwszych przypadków koronawirusa w Polsce. W autokarach na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia i w siedzibie firmy wprowadzono procedury sanitarne. Dodatkowo zaopatrzono pracowników w dodatkowe środki higieniczne. Firma zakupiła także sprzęt do ozonowania wnętrz autokarów.

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

W nocy z wtorku na środę przeprowadzona zostanie dezynfekcja i czyszczenie dworca oraz autobusów należących do Polonusa. Wykorzystane do tego zostaną specjalnie maszyny ozonujące. Jak przekazał przedstawiciel przewoźnika, dezynfekcja będzie powtarzana co kilka dni i po każdym powrocie autobusu z trasy. Oprócz tego w ramach nowych procedur, kierowcy pracujący na trasach dalekobieżnych Polonus oraz kasjerzy zostali zaopatrzeni w płyny dezynfekujące, jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne.

Wróciła z Włoch z podejrzeniem koronawirusa. Jej historia nie napawa optymizmem

W środki do dezynfekcji zostały także zaopatrzone toalety w autobusach. W kasach natomiast został zmodyfikowany system wentylacji. Uszczelniono także okienka. Niedługo na dworcu zachodnim pojawią się także dozowniki z płynem dezynfekującym.

Osoby, co do których zachodzi podejrzenie wystąpienia symptomów choroby, zostaną skierowane do specjalnie przygotowanego, wydzielonego i monitorowanego pomieszczenia w charakterze izolatki, w którym będą przebywały do czasu przyjazdu służb medycznych. W hali dworca wywieszono instrukcje informujące o zachowaniu zasad higieny oraz numery kontaktowe do instytucji epidemiologicznych. W ostatnich dniach zostały wysłane do przewoźników realizujących kursy do Włoch pisma z rekomendacją czasowego zwieszenia połączeń

- przekazał przedstawiciel przewoźnika.

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP