Obserwuj w Google News

Koronawirus. Policja wzywa przez megafon: zostańcie w domach [WIDEO]

2 min. czytania
26.03.2020 13:18
Zareaguj Reakcja

Warszawa walczy z koronawirusem. Na stołeczne ulice wyjechały patrole policjantów, którzy przez megafony apelują o to, by pozostać w mieszkaniach i nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Stołeczna Policja
fot. Twitter/Policja KSP

W całej Polsce trwa akcja #zostanwdomu zainicjowana w związku z epidemią koronawirusa. We wtorek rząd wprowadził nowe obostrzenia związane z przemieszczaniem się. Wyjść z domu można teraz tylko w kilku przypadkach, m.in. do lekarza, na zakupy, do apteki czy samotny spacer. Osoby, które wychodzą na ulicę, mogą poruszać się w grupie maksymalnie dwóch osób (nie dotyczy to rodzin).

Chcesz być na bieżąco z newsami z Warszawy? Dołącz do naszej grupy na FB

Do akcji uświadamiającej społeczeństwo włączyła się warszawska policja. Na ulice wyjeżdżają patrole, a funkcjonariusze przez megafony apelują do warszawiaków o pozostanie w domach.

#zostanwdomu i pomóż w walce z #koronawiruspolska. To nasza wspólna sprawa - apeluje warszawska policja na Twitterze i dodaje, że więcej o zasadach bezpieczeństwa i sposobach postępowania w obliczu #COVID2019 można dowiedzieć się ze strony rządu.

Prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeśli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze i najbliższych

- brzmi komunikat policji.

W wideo opublikowanym w mediach społecznościowych można zobaczyć, jak wygląda akcja policji w dobie koronawirusa.

Koronawirus w Polsce

W Polsce liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1085 osób (stan na czwartek, godz. 09.30). Na skutek COVID-19 15 osób zmarło. Na Mazowszu wirusa zdiagnozowano u 251 osób.

Pierwszy przypadek choroby w Polsce potwierdzono 4 marca. Od piątku, 20 marca, obowiązuje stan epidemii. We wtorek rząd poinformował o zaostrzeniu warunków kwarantanny. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/Twitter/KSP