Obserwuj w Google News

Korupcja w warszawskich wodociągach. CBA zatrzymało trzy osoby

1 min. czytania
03.12.2019 11:55
Zareaguj Reakcja

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby w ramach śledztwa dotyczącego korupcji w warszawskim MPWiK.

CBA
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

CBA na tropie korupcji w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w stolicy. We wtorek, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, ujęto byłych pracowników pionu kierowniczego miejskiej spółki oraz biznesmena ze Śląska. Dwaj z nich byli już raz zatrzymywani w tej sprawie.

Wśród zatrzymanych znalazł się Wiesław M., były Dyrektor Pionu Wsparcia w MPWiK, Jacek M., były kierownik w tym pionie oraz Rafał T. - były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania - głosi komunikat CBA.
CBA zawiadamia prokuraturę. Chodzi o oświadczenia majątkowe Banasia

Kolejne zatrzymanie

Jak informuje PAP, w Katowicach, Wrocławiu, Białymstoku, Płocku i w okolicach Warszawy wciąż prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych i biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK.

Zatrzymane osoby odpowiedzą za działanie na szkodę przedsiębiorstwa podczas realizacji zamówień publicznych - mówi rzecznik CBA Temistokles Brodowski, cytowany przez portal tvnwarszawa.pl

Jak informuje TVN Warszawa, po raz pierwszy do ich zatrzymania doszło na początku lipca 2019 roku. Według CBA miało to związek z "podejrzeniem przyjęcia co najmniej 50 tysięcy złotych przez zatrzymanego dyrektora w związku z realizowanymi na rzecz MPWiK zamówieniami publicznymi".

Po wykonaniu czynności przez prokuratora podjęta zostanie decyzja o zastosowaniu wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych.

Kaczyński zażądał dymisji Banasia. Co zrobi szef NIK?

RadioZET.pl/TVNwarszawa.pl/PAP