Obserwuj w Google News

Zdjęcie muzułmanina w stolicy hitem sieci. "Wolna od dżihadu, bezpieczna Polska"

1 min. czytania
02.12.2019 12:37
Zareaguj Reakcja

"Imam pokoju" odwiedził nasz kraj. Spostrzeżeniami podzielił się na Twitterze.

muzułmanin w Warszawie
fot. Shutterstock

Znany muzułmański komentator Mohamad Tawhidi, znany jako "imam pokoju", podzielił się w internecie zdjęciem z centrum Warszawy. Swoje wnioski z pobytu w naszym kraju opisał na Twitterze. - Polska jest "wolna od dżihadu i nonsensu" - ocenił.

Mohamad Tawhidi opublikował w sieci fotografię, na której pozuje w centrum stolicy. W tle, za muzułmaninem, widać Pałac Kultury i Nauki. Imam podkreślił, że w Warszawie czuł się bezpiecznie.

Zdjęcie zrobione w tym roku w Warszawie. Polska bez dżihadu, nonsensu, bezpieczna i na solidnych podstawach. Nie potrzebowałem ochroniarzy. Szedłem swobodnie. Zadrzyj z ich bezpieczeństwem narodowym, a będziesz potrzebować karetki, a nie policji - napisał Tawhidi na swoim profilu.
Muzułmanie unikają podawania rąk podczas nadania obywatelstwa. Dania chce to zmienić

Reformator islamu z wizytą w stolicy

Mohamad Tawhidi to pochodzący z Iranu, a mieszkający w Australii duchowny muzułmański, który przedstawia się jako "imam pokoju". Uważa on, że islam powinien zostać zreformowany, dlatego bywa często oskarżany o szerzenie antymuzułmańskich poglądów.

Tawhidi wskazuje m.in. na księgę Sahih al-Buchari, która, jak twierdzi, inspiruje do aktów terroryzmu.

Zdjęcie udostępnione przez muzułmanina cieszy się ogromną popularnością na Twitterze. Do tej pory zyskało 12 tys. polubień i ponad 3 tys. udostępnień.

RadioZET.pl/Twitter