Obserwuj w Google News

Pożar autobusu w Warszawie. "Niespodziewanie stanął w płomieniach"

1 min. czytania
23.06.2022 17:55
Zareaguj Reakcja

Miejski autobus spłonął przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Pojazd niespodziewanie stanął w płomieniach, gdy ruszał z przystanku. Kierowca z policjantami ewakuowali pasażerów, a służby wstrzymały ruch w Alejach Jerozolimskich.

Warszawa. Pożar autobusu przy Dworcu Zachodnim
fot. Twitter.com/Łukasz Jóźwiak

Pożar autobusu przy Dworcu Zachodnim w Warszawie wybuchł w czwartek (23 czerwca) około godziny 16. – Do zdarzenia doszło pięćdziesiąt metrów za przystankiem – powiedział oficer prasowy z ochockiej komendy podkomisarz Karol Cebula, który uczestniczył w akcji ratowniczej. Dodał, że nikt nie ucierpiał, bo kierowca błyskawicznie rozpoczął ewakuację pasażerów. 

Warszawa. Pożar autobusu przy Dworcu Zachodnim

Na pokładzie autobusu znajdowało się 30 pasażerów. Wszyscy bezpiecznie opuścili pojazd przed przybyciem straży pożarnej – przekazał mł. bryg. Paweł Klimkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie było potrzeby interwencji medycznych. Najbardziej ucierpiał pojazd. – Spaleniu uległa komora silnika i część przestrzeni pasażerskiej – powiedział Klimkiewicz.

Na czas akcji ratowniczej Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa zostały całkowicie zamknięte dla ruchu. Po 40 minutach – jak poinformował nadkom. Cebula – udostępniono kierowcom jeden pas w tym kierunku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP