Obserwuj w Google News

Runęła część kamienicy na Pradze. W akcji psy ratownicze

1 min. czytania
07.07.2021 08:32
Zareaguj Reakcja

Część kamienicy przy ulicy Targowej uległa zawaleniu. – To był pustostan, nikt nie został poszkodowany – przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Zawalenie części kamienicy w Warszawie
fot. Twitter/Mazowiecka Straż Pożarna

Zawaliły się drewniane i murowane stropy od 3. piętra do parteru w kamienicy w Warszawie. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że chodzi o pustostan przy ulicy Targowej 26 na Pradze Północ. W akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej.

Runęła część kamienicy na Pradze. Gruzowisko przeszukały psy ratownicze

Po godzinie 2:00 otrzymaliśmy zawiadomienie o zawaleniu się stropu i pięter budynku. Kamienica była nieużytkowana, pustostan. 30 strażaków prowadziło działania, w tym grupa poszukiwawczo-ratownicza z dwoma psami, które przeszukiwały gruzowisko. Przeszukiwano też urządzeniami technicznymi, czyli geofonem i kamerami wziernikowymi – relacjonował Kierzkowski w rozmowie z Radiem RDC. Dodał, że nie ma osób poszkodowanych.

Jak poinformował strażak "gruzowisko ma wysokość około 2 metrów". – Po przeszukaniu gruzowiska przez sprzęt i psy nie stwierdzono osób wewnątrz  przekazał Kierzkowski.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP/Radio RDC/oprac. AK