Obserwuj w Google News

Warszawa bez iluminacji w Boże Narodzenie? Trzaskowski zabrał głos

1 min. czytania
27.07.2022 13:18
Zareaguj Reakcja

Władze Warszawy poważnie rozważają ograniczenie, a nawet zrezygnowanie ze świątecznej iluminacji, jaka przed Bożym Narodzeniem rozświetla Trakt Królewski - dowiaduje się Radio ZET. Informację potwierdza prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski
fot. Mariusz Grzelak/REPORTER

Warszawa bez iluminacji na Boże Narodzenie bądź ze skromniejszym oświetleniem Traktu Królewskiego? Ratusz poważnie rozważa takie rozwiązanie, co potwierdza w rozmowie z Radiem ZET prezydent Rafał Trzaskowski.

Warszawa bez iluminacji w Boże Narodzenie? Trzaskowski potwierdza

- Chcemy symbolicznie pokazać warszawiakom, że energię trzeba oszczędzać - mówi Trzaskowski. Wyjaśnia przy tym, że sama rezygnacja z tej iluminacji czy jej ograniczenie nie uratuje sytuacji, ale będzie klarownym sygnałem, że miasto na poważnie traktuje kwestię oszczędności.

Redakcja poleca

Świąteczna iluminacja, ze względów finansowych, była ograniczona już w zeszłym roku. Trzaskowski w rozmowie z Radiem ZET zapewnia, że miasto ma w planach również inne formy oszczędzania energii.

Po wakacjach mają zapaść decyzje, jak oszczędzać energię w budynkach miejskich, np. przy jakiej temperaturze na zewnątrz włączać ogrzewanie. Będzie też prowadzona akcja, zachęcająca warszawiaków do oszczędzania energii we własnych domach.

RadioZET.pl/JC