Obserwuj w Google News

Tragedia na torach przy stacji Warszawa Powiśle. Nie żyje mężczyzna

1 min. czytania
04.10.2022 19:56
Zareaguj Reakcja

W pobliżu stacji Warszawa Powiśle mężczyzna zginął pod kołami pociągu. Powiadomiony został prokurator - powiedział PAP asp. sztab. Artur Wojdat z Komisariatu Kolejowego Policji.

Potrącenie na torach - zdj. ilustracyjne
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News/Zdj. ilustracyjne

Wypadek zdarzył się we wtorek około godz. 13. Jadący w stronę centrum pociąg Kolei Mazowieckich potrącił mężczyznę, który wtargnął na tory.

Pasażerowie musieli się liczyć z utrudnieniami w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich na linii średnicowej podmiejskiej.

Redakcja poleca

Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę k. stacji Warszawa Powiśle

O utrudnieniach poinformowała Szybka Kolej Miejska. "W związku z tym, pociągi SKM linii S1 i S2 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 45 minut. Ponadto, od godz. 13.10 do odwołania wszystkie pociągi w kierunku wschodnim pojadą przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion. Natomiast wszystkie pociągi w kierunku zachodnim pojadą przez podmiejską linię średnicową po torze przeciwnym do właściwego kierunku jazdy" - przekazała SKM.

"Od godziny 13.02 wprowadzono honorowanie biletów KM w pojazdach komunikacji miejskiej w 1 i 2 strefie biletowej" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Służby zakończyły pracę koło przystanku Warszawa Powiśle o godz. 16.40. "Przywracany jest rozkładowy ruch pociągów między Warszawą Wschodnią a Warszawą Zachodnią. Stopniowo normalizuje się sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym" - poinformował zespół prasowy PKP PLK, cytowany przez TVN Warszawa.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/TVN Warszawa