Obserwuj w Google News

Duża awaria w Warszawie. Mieszkańcy bez ogrzewania i ciepłej wody

PAP
1 min. czytania
24.11.2023 12:07
Zareaguj Reakcja

Do awarii rury magistralnej doszło przy ulicy Conrada 15a na Bielanach w Warszawie. Trwają prace, by przywrócić ciepło. - Liczę, że do godziny 22 awaria zostanie usunięta - powiedziała PAP rzeczniczka Veolia Energia Aleksandra Żurada.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/Zdjęcie ilustracyjne

Doszło do awarii magistrali ciepłowniczej w Warszawie. Rzeczniczka spółki Veolia Energia przekazała, że pękła rura o 500 mm średnicy. - Pracownicy, którzy usuwają awarię przekazali, że nie ma zagrożenia dla terminu jej usunięcia. Jak skończą to trzeba będzie jeszcze tę dużą rurę zamknąć i nawodnić - powiedziała. - Liczę, że do godziny 22 będzie już napełniona - dodała.

Awaria magistrali w Warszawie. Ponad 100 domów bez ogrzewania

O awarii poinformowała też Spółdzielnia WSBM Chomiczówka. "Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym wystąpiła poważna awaria w dostawie ciepłej wody, która obejmuje teren naszego osiedla. Oznacza to zarówno brak ciepłej wody w kranie jak i brak ogrzewania" - napisała.

Z powodu awarii ponad 100 okolicznych budynków nie ma ciepłej wody i ogrzewania. Termin naprawy planowany jest na godz. 22, ale spółdzielnia nie wyklucza, że prace mogą potrwać dłużej.

Źródło: Radio ZET/PAP - Marta Stańczyk

Redakcja poleca